TachoReader

Urządzenie umożliwia zdalny (Internet) odczyt pamięci tachografu oraz kart kierowców umieszczonych w slotach tachografu.

Dzięki TachoReader nie jest potrzebny powrót samochodu do bazy w celu odczytania pamięci tachografu ani odczyt kart kierowców poprzez zewnętrzne czytniki.
Urządzenie należy podłączyć do wyprowadzeń tylnej ściany tachografu (złącze C i D) i pozostaje niewidoczne wewnątrz kabiny. Zdalny odczyt nie wymaga udziału kierowcy i może się odbywać na włączonej stacyjce (podczas jazdy pojazdu) lub przez 48h od wyłączenia zapłonu.
Zdalny odczyt nie wymaga umieszczenia karty przedsiębiorstwa w tachografie. Autoryzacja odbywa się zdalnie przy pomocy czytnika kart podłączonego do komputera użytkownika w biurze firmy lub dowolnym innym miejscu z dostępem do Internetu i odpowiedniej aplikacji Internetowej.

Urządzenie współpracuje z systemami śledzenia pojazdów (AVL), które zapewniają łączność czytnika kart czipowych przedsiębiorcy, z TachoReaderem w pojeździe.
Odczytane pliki w formacie DDD są gromadzone na serwerach, skąd mogą być wielokrotnie pobierane przez uprawnione osoby w przedsiębiorstwie.

Urządzenie pracuje ze wszystkimi spotykanymi na rynku tachografami z magistralą CAN następujących producentów:

  • VDO-Siemens-Continental
  • EFAS
  • Stoneridge